Domov mládeže

Domov mládeže Příbram je nedílnou součástí Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické, Příbram I, Jiráskovy sady 113. Komplex obou budov je situován v centru krásného, historického města Příbrami. V těsné blízkosti školy a Domova mládeže je autobusové stanoviště, odkud je možnost dopravit se autobusy MHD nejen do různých částí města, ale i do ostatních měst, dále autobusové a vlakové nádraží. V blízkosti domova mládeže je poklidný park ,,V Zátiší“, kde mohou ve volném čase žáci i studenti relaxovat a odpočívat. Hlavní náplní naší pedagogické práce je smysluplné a účelné využití volného času ubytovaných žáků a studentů formou zájmových činností, zabezpečení zázemí potřebné pro studium.

                                 

Interiér Domova mládeže

Pětipatrová budova našeho Domova mládeže má kapacitu 84 lůžka. Pokoje  jsou uspořádány do buněk, kde každá buňka má dva třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Buňky jsou vybaveny válendami s úložným prostorem, nočními stolky, poličkami, skříňkami, šatními skříněmi, lampičkami, stoly, židlemi a zásuvkami s připojením na internet.

Na každém patře je kuchyňka vybavená ledničkou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, žehlicím prknem a žehličkou. Dále jsou na Domově mládeže dvě klubovny s televizí a videem, knihovna, studovna s výpočetní technikou s připojením na internet, ateliér pro ruční práce. Ve volném čase mají žáci a studenti k dispozici posilovnu, pohybový sálek, dle zájmu tělocvična v nedaleké Sokolovně, hřiště, které je součástí areálu.

Možnost využití volného času

Město Příbram ale také pyšní překrásnými místy, historickými budovami, sportovními i kulturními areály, které s žáky a studenty ve volném čase navštěvujeme. Jedná se například o dominantu města Příbram, barokní areál Svatá Hora s velikým sadem, jednu z historicky nejvýznamnějších staveb Příbrami Zámeček – Ernestinum, kde celoročně probíhají různé výstavy, nově opravené náměstí T.G.Masaryka, historický hornický domek a muzea na Březových Horách, Ekofarmu V Orlově a mnoho dalších. Všechny tyto památky a budovy jsou v dosahu několika set metrů od Domova mládeže, nebo není problém se dopravit autobusy MHD. Velkou výhodou pro ubytované je možnost nákupů v nedaleko vzdálené nákupní zóně Pražská ulice.